piatok 15. augusta 2014

Acetónová bomba od Sally HansenFakt by ma nenapadlo, že budem písať serióznu recenziu na odlakovač na nechty. Frfľavá recenzia Bianky na hydratačný odlakovač od Sally Hansen s vitamínom E a aloe, určený pre suché a štiepajúce sa nechty, ma samozrejme nenabudila k ničomu inému než k tomu, aby som pri najbližšej návšteve DMka tento odlakovač hodila do nákupného vozíka /v DMku nakupujem zásadne s vozíkom, košík nikdy nestačí!/. Cena bola trošičku vyššia, než som pri odlakovačoch zvyknutá /cca 2,80/, ale tak pri porovnaní objemu zas určite neprispeje k žiadnemu finančnému krachu, že jo.
Hoci značka SH má v portfóliu aj bezacetónové odlakovače, ja som si vybrala tú acetónovú verziu, ktorá bola určená práve na hydratáciu štiepajúcich sa nechtov – s čím mám večný problém, najmä pri niektorých prstoch.


/Keď sme už pri tom, taká malá bezprizorná poznámka: bezacetónový odlakovač je vraj len blud – odlakovač bez acetónu by vám s lakom na nechtoch ani nepohol. Ale teda nerozumiem sa tomu - aj keď to znie dostatočne logicky - a v tomto prípade dávam výlučne na reči druhých, súhlasiť so mnou nemusíte :)./
Poďme ale k účinku. Ako som teda s odlakovačom spokojná? No vcelku dosť, musím povedať.
Odlakovač odstraňuje lak skvelo, na odlakovanie jednej ruky mi bohato postačí jeden tampónik. Acetón, of course... B-).
Čo sa týka vône, smrdí ako každý iný odlakovač. Iná situácia je ale už pri vôni po odlakovaní laku. Ak si oňuchám moje ruky, zvyčajne ma priklincuje k podlahe nová feťácka dávka, ale v prípade SH tomu tak nie je. Moje ruky dokonca VOŇAJÚ!!! Čo hodnotím teda dosť pozitívne.
No a do tretice – moje nechty sa ozaj štiepia o dosť menej. Ťažko povedať, či účinok možno pripísať tak jednoznačne len odlakovaču, keďže som začala užívať aj nejaké vitamínové doplnky stravy, ale tak tvárme sa, že nejaký účinok aj v tomto smere odlakovač má.
Jediným nedostatkom je u mňa balenie s megaotvorom, s ktorým, ak si nedáte pozor, ste schopná vytopiť aj suseda na prízemí.


Celkovo ale za mňa dosť silná spokojnosť a zrejme sa tento odlakovač neohreje u mňa len prvý a poslednýkrát - momentálne mám dokonca tendenciu kupovať ho zas a znova.

plusy:          ľahké odlakovávanie, vôňa po odlakovaní, snáď aj hydratačný účinok
mínusy:      balenie

celkové hodnotenie: 9/10

Skúšali ste? Dávate prednosť odlakovačom s acetónom alebo tým bezacetónovým?

- claire -

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...